5 dôvodov, prečo pre vás môže byť práca z domu obtiažna

Premýšľate o tom, že si vašu prácu presuniete z kancelárie domov? Máte pocit, že vďaka home office získate len samé výhody? Či už vám túto možnosť ponúkne firma, alebo sa pre ňu rozhodnete sami, mali by ste sa prvýkrát dôkladne zamyslieť, či prácu z domu naozaj zvládnete. Home office totiž rozhodne nie je pre každého. Prinášame vám päť dôvodov, kvôli ktorým sa vám môže stať práca z domu skôr nočnou morou ako potešením. Ak dôjdete k záveru, že vám nič z toho nevadí, smelo do toho - registrujte sa tu a začnite zarábať.

1. Ste mimo diania

Je veľmi pravdepodobné, že akonáhle zostanete pracovať z domu, ocitnete sa mimo diania vo firme. Prestanete tak byť informovaní o tom, čo sa deje, nevídate vaše spolupracovníkmi, ste úplne oddelení od vášho pracoviska. To vás môže natoľko rozhodiť, že stratíte motiváciu a angažovanosť a budete vašu prácu z domu odvádzať menej kvalitne, ako keď ste boli v kancelárii.

2. Chýba vám sociálnej interakcie

Ak patríte k tým ľuďom, ktorí si v pauze medzi prácou radi porozprávajú s kolegami alebo s nimi prehodí pár slov pri varení čaju, potom si budete doma ťažko zvykať. Ak potrebujete byť k vašim výkonom sociálne integrovaní a komunikovať s ľuďmi okolo, potom sa do home office rozhodne nepúšťajte.

3. Ľahko sa rozptýlite

Doma na vás číha oveľa viac podnetov k rozptýleniu, ako v kancelárii. Či už sú to osobné telefonáty, venčenie psa, deti alebo napríklad potreba upratovania. Ak chcete pracovať z domu, určite si konkrétne miesto pre vašu kanceláriu a nenechajte sa rozptyľovať okolím. Len tak zvládnete to, čo máte.

4. Musíte riadiť sami seba

Práca z domu nie je vhodná pre tých, ktorí si nie sú schopní stanoviť priority a nedokážu sa okamžite rozhodnúť. Doma už nad vami nebude nikto stáť a hovoriť vám, čo máte robiť, keď máte čo odovzdať a čo spracovať ako prvý. Ak nie ste schopní stanoviť si plán a priority, potom sa vám z domu dariť nebude.

5. Nemáte stanovené hranice

Bez pevnej pracovnej doby sa ľahko môžete nechať strhnúť prácou a váš deň tak nebude mať žiadne hranice medzi osobným a pracovným životom. Ak si nebudete doma strážiť vašu pracovnú dobu a budete pracovať od rána do večera, môžete čoskoro odpadnúť vyčerpaním a prepracovanosťou.

Publikované: 14. 11. 2019

Kategória: Nezařazené

Autor: Barbora Křivánek