Čomu venovať pozornosť pri výbere kuchynského vybavenia

Rozhodli ste sa zrenovovať vašu kuchyňu a vybrať nové kuchynské vybavenie? V obchodoch nájdete rôzne štýly a materiály riadu za rôzne ceny. Povieme si pár rád, ktorých je dobre držať sa pri ich nákupe.

Váš rozpočet

Zlaté pravidlo nákupu kuchynských potrieb: kúpte tú najlepšiu súpravu riadu a hrncov, akú si môžete dovoliť. Pokiaľ ide o nákup riadu, berte to ako investíciu, pretože je pravdepodobné, že s vami zostane niekoľko rokov a v niektorých prípadoch aj celý život a možno vašu jedálenskú súpravu tanierov odovzdáte budúcej generácii. Riad je hlavným lákadlom mnohých jedálenských stolov. Pri servírovaní jedla je to viac ako len riad. Krásny riad zvyšuje hodnotu vášho jedla, ale tiež určuje náladu pre vaše domáce stravovanie a zároveň vyjadruje váš osobný štýl. Než začnete rozmýšľať o vzoroch a farbách, zamerajte svoju pozornosť na to, aký materiál sa vám skutočne páči. Výber sady riadu je veľké rozhodnutie, pretože ho budete používať pri každodennom stolovaní, ale aj pri zvláštnych príležitostiach. Využijete ho pri rannom konzumovaní vašich obľúbených vločiek, ale aj počas sviatočnej večere s rodinou a priateľmi.

Materiál

Pri výbere hrncov a panvíc sa musíte najprv rozhodnúť, k akému materiálu sa prikloníte. Konečné rozhodnutie, či chcete nehrdzavejúcu oceľ, liatinu, meď alebo hliník, je skutočne osobným rozhodnutím založeným na tom, koľko času trávite varením, vašej odbornosti v kuchyni a rozpočte, ktorý ste ochotní na hrnce minúť. Každý materiál má svoje výhody aj nevýhody, ale nerezové hrnce sú najuniverzálnejšie. Majú však jednu veľkú nevýhodu a tá spočíva v tom, že nevedú dobre teplo. Môžete si však vybrať hrnce s plátovaním. Tento štýl riadu sa skladá z viacerých vrstiev rôznych kovov. Pri nákupe preto hľadajte riad z nehrdzavejúcej ocele s vrstvou medi alebo hliníka vloženou do základne. Riad z nehrdzavejúcej ocele s medenou základňou je zvyčajne drahší ako riad s hliníkovou základňou, má však výhodu lepšieho vedenia tepla. Pri výbere riadu venujte čas tomu, aby ste si kúpili ten najlepší produkt, aký si môžete dovoliť a postupujte podľa pokynov výrobcov, pokiaľ ide o starostlivosť o hrnce a panvice. Vďaka tomu budete odmenení dlhoročnými kvalitnými službami vášho kuchynského vybavenia a príjemným zážitkom z varenia.

Dózy

V každej kuchyni je veľmi dôležité udržiavať čisté a dobre organizované pracovné prostredie. Pokiaľ ide o uchovávanie múky, cukru, korenia a iných ingrediencií, môžu vám v tom pomôcť dózy na potraviny. Kuchynské dózy sú obzvlášť praktické, pretože vám umožňujú všetko pekne poukladať a zároveň udržujú poriadok v kuchyni.

Publikované: 08. 04. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek