Udiarne, ktoré dokážu grilovať? Existujú!

Údenie a grilovanie sú snáď najobľúbenejšie spôsoby prípravy mäsa. A nielen mäsa, veď vyúdiť sa dá aj syr alebo tofu, ugrilovať sa dá napríklad cuketa. Možnosti sú prakticky nekonečné, stačí mať len dobrú udiareň a gril. Lenže kam sa to má všetko na našej malej záhrade vojsť? Existujú udiarne, ktoré dokážu aj grilovať. Grilovať a údiť je možné dokonca v rovnaký čas. Ušetríte tým veľa priestoru.

Udiarne s grilom Smoky Fun

Dokonalým príkladom takéhoto zariadenia sú udiarne Smoky Fun. Vyzerajú elegantne, majú masívne prevedenie, ale hlavne kombinujú domácu udiareň so záhradným grilom. Dá sa v nich grilovať priamo, nepriamo a zároveň údiť. Zaobstarávajú si ich ľudia do svojich domácnosti, rovnako ako reštaurácie, kiosky s občerstvením a pod. Udiarne Smoky Fun majú podobu lokomotívy vrátane štýlových koliesok, stanú sa teda ozdobou každej záhrady. Vzdialene pripomínajú starú parnú lokomotívu, avšak nespaľujú čierne uhlie. Kúri sa v nich krásne voňavým drevom a miesto škaredého dymu sa z nich tiahne aromatický dym a vôňa údenín.

Údenie teplým aj studeným dymom, grilovanie k tomu

Zariadenie Smoky Fun nahradí drevené udiarne aj moderné grily. Skladajú sa z troch častí. Jedna je ohnisko, tam pridávate drevo. Druhá slúži na grilovanie, na rošty si môžete položiť svoje obľúbené pokrmy. Tá tretia v tvare komína slúži k údeniu. Práve vďaka tomu je možné grilovať aj údiť súčasne. Údiť sa dá ako teplým, tak studeným dymom. V griloch Smoky Fun Big Chief sa totiž dá udržiavať aj veľmi nízka teplota (pre údenie studeným dymom je bežné rozmedzie 20 až 30 ° C). Sú vybavené vetracími prieduchmi, ktorými sa dá teplota regulovať. Grily a udiarne Smoky Fun dávajú veľa možností, umožnia vám pripravovať pokrmy nespočetných chutí. V SR sa dajú kúpiť v e-shope GrilyKrby.cz, kde tiež ochotne poradia s výberom. V ponuke majú aj rad ďalších grilov a krbov, takže pomôžu vymyslieť najlepšie riešenie práve pre vás.

Publikované: 04. 11. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek