Ako zahriať podlahu v zimnom období?

Zimné obdobie je tu a spolu s počasím ochladli nielen naše podlahy, ale tiež nohy. Zdá sa, že v podobných chvíľach sú jediným riešením hrubé ponožky alebo teplé papuče, avšak ani to nie je úplná pravda. Podlaha totiž nemusí byť studená. So zimou doma totiž môžete bojovať. Ako?

Postarajte sa o to, aby v dome cirkuloval teplý vzduch

Začnite od začiatku, a teda s tým najjednoduchším riešením, ktoré vám pomôže zaistiť priaznivú teplotu pre celú domácnosť, nielen pre podlahu. V prvom rade by ste sa mali zamyslieť nad tým, či niekde v dome nemáte trhliny v stenách alebo či vám okná a dvere tesnia dobre. V prípade, že prídete na to, že nie sú dobrými tepelnými izolantmi, napravte to - vymeňte tesnenie, vyplňte trhlinu, zaobstarajte si tesniace prostriedky. Mnoho domácnosti sa tiež rozhodne pre izoláciu stropu. Keďže horúci vzduch stúpa, izolácia je skvelým riešením, ktoré ho udrží v miestnosti.

Izolujte

Pokiaľ je dom postavený na betónovej doske a vy sa chystáte inštalovať novú podlahu, myslite najprv na vrstvu tuhej izolácie.

Vykurovací výkon by mal byť maximálny

Myslite tiež na pravidelnú údržbu vášho vykurovacieho systému. Pravidelne ho kontrolujte a udržujte tak, aby ste z neho získavali ten najlepší možný výkon. Mali by ste čistiť filter, poprípade komín alebo ohnisko v kozube, potrubia a podobne. Pokiaľ údržbu kotla či kozuba nezvládate urobiť sami, pozvite si k sebe raz ročne profesionála, ktorý sa o všetko postará namiesto vás.

Malý spotrebič

V prípade, že sa zdržiavate prevažne v jednej miestnosti, môžete si zakúpiť malý ohrievač, ktorý vás bude celý deň ohrievať. Ak hľadáte luxus a komfort, popremýšľajte nad podlahovým vykurovaním, vďaka ktorému budú vaše laminátové podlahy či dlaždice vždy teplé. Riešením je tiež poobzerať sa po unikátnom meranom koberci alebo kusovom koberci, ktorý môžete umiestniť napríklad do obývačky, spálne alebo kúpeľne.

Publikované: 25. 01. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek