Ako zariadiť bývanie podľa vašich predstáv?

Poznáte to, pocit, keď zariaďujete váš vysnívaný domov a snažíte sa všetko usporiadať do posledného detailu. Akú rastlinu položíte do rohu v obývačke, akou sviečkou rozvoniate vašu spálňu, alebo aký vzor vankúša vyberiete na gauč do pracovne. Niektoré otázky je dôležité vyriešiť ako prvé, napríklad, či zvolíte linoleum, parkety, alebo koberce. Keď sa rozhodnete koberce skombinovať s parketami, dizajnovo to máte vyhraté.

Patria koberce do kuchyne?

V kuchyni väčšina ľudí zvolí kachličky, pretože ide o veľmi praktické riešenie pri čistení a ich odolnosť je nezameniteľná. Kachličky môžete kombinovať a vyberať rôzne farby alebo vzory. V prípade kuchyne neodporúčame používať koberce práve z dôvodu náročnosti čistenia. Aj tým najlepším sa stáva, že im na zem kvapne trochu omáčky, vína alebo čohokoľvek iného, čo práve pripravujete na večeru. Takýchto škvŕn sa ťažko zbavíte a je lepšie sa im vyhnúť.

Čo si vyberiete do kúpeľne a toalety?

Či je kúpeľňa a toaleta spojená do jednej miestnosti, alebo ide o dve miestnosti s rôznym vstupom, opäť sú najpopulárnejšou voľbou obklady do kúpeľne alebo kachličky. V tejto miestnosti sa udržiava veľa vody a je dôležité ju často vetrať a prevzdušňovať. Kúpeľňové koberce sú v tomto prípade pekným doplnkom a pri vyliezaní z vane alebo sprchy sú aj praktické. Je dôležité si však pamätať, že tieto koberce treba častejšie prať, čistiť a sušiť ich.

Sú obývačka, spálňa a pracovňa správnou voľbou?

Koberec do obývačky musíte brať ako doplnok, ktorý miestnosť zútulní alebo osvieži. Záleží od výberu farby a materiálu, aký dojem koberec v miestnosti zanechá. Koberec do spálne a koberec do detskej izby vyberajte mäkký, aby pôsobil príjemne a útulne. Pracovná miestnosť je priestor, kde trávite najviac času a preto je dôležité, aby ste sa v nej cítili príjemne. Koberec do pracovne si vyberte taký, aby mal na vás tento doplnok pozitívny účinok a neťahal vám oči preč od práce.

Publikované: 28. 07. 2021

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek