Moderný mestský dizajn: Čím sa vyznačuje?

Ideálna voľba pre ľudí, ktorí sú srdcom mešťania. Moderný interiérový štýl, ktorý kladie dôraz na nadčasové prvky a komfort, pôsobí tiež luxusne a zaručene vás nesklame. Čo jepre moderný mestský dizajn typické?

Navodí pocit domova

Hoci má prvky industriálneho interiérového dizajnu, nie je tak agresívne moderný. Na rozdiel od neho, myslí na komfort obyvateľov domu. Navodí teplú atmosféru vďaka uvoľneným bytovým doplnkom či kusovým kobercom. Zakomponované prvky menia domácnosť na hravu a jedinečnú

Farebné tóny, ktoré sú preň typické

Pre moderný mestský štýl sú typické jemné tóny, ktoré pôsobia na okolie upokojujúco. Aj preto v podobných interiéroch často nájdete neutrálne a prírodné odtiene, ktoré sú kombinované s teplými živými farbami.

Pohodlné vybavenie

Pri zariaďovaní domu v tomto štýle myslite na pohodlnosť. Či už ide o mäkké koberce s dlhým vlasom, ktoré vytvárajú dokonalý kontrast s parketami, korkovou podlahou, alebo o farebné vankúšiky, ktoré umiestnite na pohovku. Nezabudnite ani na doplnky ako napríklad stoličky, tie sa môžu niesť v živých odtieňoch, ak chcete, aby domácnosť vítala svojich návštevníkov aj hostí, alebo chladnejšie farby ako zelenú a modrú, ktoré zas navodia pocit luxusu.

Dekorácie, ktoré patria do mestského moderného štýlu

Skvelou voľbou sú rastliny, ktoré miestnosť osviežia a vnesú do nej trochu prírody. Dekorácie, ktoré si u vás nájdu svoj domov, by mali byť nielen krásne, no taktiež účelné. Aby vám pomohli zvládnuť život v meste.

Odrazí vašu osobnosť

Nebojte sa byť originální. Zakomponujte do interiéru umelecké dielo, ktoré rezonuje s vašou osobnosťou, vyberte nábytok s odvážnym vzorom alebo sa vyhrajte s osvetlením miestnosti. Dekorácie a zariadenie sú v podstate vaším vlastným podpisom. Ako sa vám moderný mestský štýl pozdáva? Myslíte, že je pre váš domov tým pravým?

Publikované: 26. 08. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Interiér

Autor: Barbora Křivánek