Nadčasová podlaha do vášho priestoru: Investícia, ktorá sa vyplatí

Povedzme si úprimne, neustále prispôsobovanie vášho domova novým dizajnovým trendom môže byť poriadne trápenie, najmä ak máte obmedzený rozpočet. Zatiaľ čo veľa ľudí chce, aby ich podlaha bola vždy v móde a aktuálna, je aj veľa takých, ktorí by uprednostnili, aby ich podlaha slúžila ako spoľahlivý základ pre množstvo rôznych štýlov.

Niektoré vzory podláh sú ako módne prvky (korok, grafické dlaždice, terazzo), niektoré majú cyklickú životnosť a vracajú sa do módy každých päť rokov (parkety, bielené drevo, huňatý koberec), zatiaľ čo niektoré nikdy nezostanú zastarané. Samozrejme, žiadny z týchto dizajnov nie je viac či menej vhodný ako ten druhý. Všetko závisí od vašich osobných preferencií a od toho, ako často ste ochotní renovovať. V tomto článku sa však zameriame na to druhé, a tým sú nadčasové podlahové možnosti. Pre tvrdé drevo, ktoré obstojí v skúške času, sa pozrite po klasických materiáloch, ako je dub, javor, jaseň a mahagón, a zvážte prirodzenejšie farby v stredných tónoch, ktoré nie sú príliš svetlé ani príliš tmavé. Nezabúdajte, že soklové lišty by mali ladiť so zvyškom podlahy.

Drevené podlahy

Podlahová krytina z pravého tvrdého dreva sa vyskytuje počas celej histórie a až do súčasnosti, čo z nej robí najzrejmejšiu voľbu pre nadčasový štýl podláh. Drevo vo vašej domácnosti nikdy nebude vyzerať zastaralo. Je to neuveriteľne všestranná voľba. K dispozícii je v širokej škále tvarov a veľkostí. Predstavujú prijateľné riešenie na použitie v akejkoľvek miestnosti domu a dá sa upraviť a renovovať v súlade s modernými trendmi.

Koberce

Aby bol koberec skutočne nadčasový, musí mať farby a vzory, ktoré pravdepodobne tak skoro nevyjdú z módy. Pre chodby a vchody je nevyhnutné nájsť koberce s odolným vláknom, ako je vlna, bavlna alebo sisal. Do obývačky a jedálne je najlepšie siahnuť po koberci z vlny a hodvábu. Vlna poskytuje všestrannosť, hodváb eleganciu a sisal jednoduchosť. Keď máte určené umiestnenie a materiál, prichádza na rad výber farieb a vzorov. Najlepšie farby sú tie, ktoré sa nachádzajú v prírode v neutrálnych odtieňoch. Ak sa vám takéto farebné schémy zdajú byť príliš nudné a zastarané a cítite potrebu priniesť do vášho priestoru niečo živšie a nápaditejšie, potom možno nadčasová voľba nie je pre vás.

Vinylové podlahy

Napriek tomu, že ide o najmodernejšiu možnosť na tomto zozname, krása vinylu je v jeho schopnosti replikovať sa a prispôsobiť sa veľkému množstvu rôznych štýlov. Či už sa rozhodnete pre drevený alebo kamenný efekt, vinylové pásy vám poskytnú nadčasový kúsok, ktorý obohatí váš interiér.

Podlaha predstavuje veľkú investíciu a má zásadný vplyv na estetiku každého priestoru. Preto je dôležité vybrať tú správnu podlahu s nadčasovým dizajnom, ktorá vám bude slúžiť roky a zároveň bude skrášľovať váš priestor.

Publikované: 24. 07. 2022

Kategória: Interiér

Autor: Barbora Křivánek