Prečo by ste (ne)mali uvažovať nad použitím kobercov vo vašej spálni

Vaša nová spálňa by mala byť miestom dokonalého odpočinku a komfortu. Kvalitná a pohodlná posteľ nie je všetko, čo môže prispieť k prehĺbeniu tohto pocitu. Dôležitú úlohu zohráva aj podlaha pod vašimi nohami. Každý chce predsa vstávať s príjemným pocitom pod nohami, kedy ho nič neruší. Takýmto riešením môže byť práve koberec do vašej spálne. Podlaha vo vašej spálni je prvá a posledná vec, ktorej sa dotknete po tom ako vstanete a pred tým ako idete spať. Z tohto dôvodu je len veľmi málo druhov podlahových krytín vhodnejších do spálne ako koberec. Zabezpečí teplo, je mäkký a príjemný. Pretrvávajúcim trendom v kobercoch, ktoré si našli svoje miesto práve v spálni, sú jednoznačne metrážne koberce, ktoré sa rozpínajú po celej ploche.

Prečo sú koberce v spálni skvelým riešením?

Hlavným dôvodom, prečo by ste sa mali začať obzerať po kobercoch a zabudnúť na iné alternatívy, je jednoznačne to, že plní funkciu tlmenia zvuku. V bytoch je častým problémom nedostatočné tlmenie napríklad pri laminátových parketách, kedy je počuť akýkoľvek zvuk. Okrem iného výhodou kobercov je samozrejme ich mäkkosť, ktorú oceníte kedykoľvek a tepelná izolácia. V zimných mesiacoch nie je nič príjemné dotknúť sa vyhriatými nohami z postele studenej podlahy. To vám pri kobercoch nehrozí! Ďalšiu výhodu, ktorú ocenia mnohí, je údržba kobercov. Pravidelné vysávanie a výnimočná potreba tepovania, v prípade škvŕn. Nepotrebujete však nakupovať rôzne prípravky pre lesk, či proti otlačkom, ako je to pri podlahách bežné.

Čo je však nevýhodou kobercov?

Tak ako je už vyššie spomenuté, jednou z mála nevýhod, ktoré sú ťarchou kobercov, sú škvrny. V prípade menších škvŕn je nutná potreba tepovania, ak však ide o väčšie škvrny, je možné, že budete musieť koberec celý vymeniť, čo v prípade metrážnych, nie je taká hračka. Mali by ste preto jednoznačne zvážiť, aké jedlo či nápoj si nesiete do vašej spálne a tiež koho do nej pustíte. Koberce taktiež nie sú najšťastnejším riešením, ak vlastníte štvornohého miláčika. Chlpy mačiek alebo psov na koberci nevyzerajú najlepšie, okrem toho, môžu byť prenášačmi rôznych vírusov a baktérií, ktoré mať vo svojej spálni nechce nikto. Tak ako všetky ostatné druhy podláh, aj koberce majú svoje pre a proti. Je len na vás, pre čo sa rozhodnete. Ale pamätajte, vo svojej spálni sa musíte cítiť ako v bavlnke!

Publikované: 01. 12. 2021

Kategória: Interiér

Autor: Barbora Křivánek