Betónová unimobunka je rýchle riešenie nielen pre stavebné firmy

Unimobunky sú praktickým riešením pre dočasné ubytovanie, vytvorenie zázemia, ale aj zaistené skladovanie. Stále častejšie sa však nevyužívajú iba na dočasných stavbách. Práve betónová unimobunka ponúka omnoho širšie využitie. Betónové unimobunky sú veľmi praktickým pomocníkom, u ktorého je možné dotvoriť vzhľad podľa potreby tak, aby ladil s okolím. Hodia sa ako provizórne a dočasné prístavby, ale aj pre vytvorenie trvalého zázemia a rozšírenie priestorov. Mnohé firmy riešia uskladnenie rôznej drobnej techniky pre údržbu okolia, ale aj zázemie pre svojich dočasných i trvalých pracovníkov. Betónové unimobunky toto riešenie prinášajú.

Unimobunky z betónu vyriešia aj núdzové ubytovanie pri rôznych katastrofách

Mnoho obcí potrebuje zaistiť pre občanov ubytovanie po rôznych katastrofách, najčastejšie po povodniach, ale aj iných živelných udalostiach. Betónové unimobunky sú skvelým riešením, ako rýchlo poskytnúť postihnutým obyvateľom pomerne vysoký štandard bývania. Poslúžiť môžu dokonca aj pre sociálne bývanie, pretože sa dajú vybaviť všetkým potrebným štandardom a sú pomerne veľké. Betónová unimobunka je jednoliaty železobetónový blok s vonkajším rozmerom 6000×3500×1950 (výška) mm. Predstavuje tak vnútornú úžitkovú plochu 18,25 m2, čo je dnes definované ako mikrobyt. Bunky sa dodávajú ako holé, bez okien a dverí. V rámci požiadavky je možné zadať konkrétne špecifikácie na stavebné otvory a bunka je tomu pri výrobe prispôsobená. Betónové unimobunky sú tiež pripravené na zateplenie, vďaka čomu dokážu poskytnúť ešte väčší komfort.

Vhodné riešenie aj na záhrady

Perfektne poslúži betónová unimobunka aj na záhrade. Či už ako zázemie do záhradkárskej kolónie, alebo ako úložný priestor na záhradu k rodinnému domu. Bunka sa dá obložiť či inak esteticky dotvoriť. Pritom používať ju môžete ihneď po tom, čo ju u vás osadí žeriav.

Publikované: 23. 02. 2021

Kategória: Stavba a rekonštrukcia

Autor: Barbora Křivánek