Ako vytvoriť dekorácie za pomoci šijacích strojov

Dekorácia domu

Túžite oživiť Vaše bývanie, alebo len chcete pripraviť výbavu vášmu dieťaťu, ktoré sa práve chystá osamostatniť? V obchodoch ale nič nespĺňa vašu predstavu, materiál je umelý, farby by vám spoločne neladili a ceny sú premrštené. Nie je nič jednoduchšie, než si kúpiť látky presne podľa Vašich predstáv a všetko domov, si za pomoci šijacích strojov ušiť sami.

Dekoračné vankúšiky

Obývačka býva centrom domu. Trávi sa v nej väčšina času s rodinou, návštevami alebo i relaxuje. Každý si želá mať obývačku perfektne zladenú, aby ohromil návštevu a zároveň pôsobila príjemným a útulným dojmom. Nájsť však dekorácie, ktoré budú vystihovať presne to, čo hľadáte, môže byť občas oriešok. Overlock vám môže pomôcť všetko vyriešiť. Pohodlne a jednoducho si s ním dokážete vyrobiť napríklad dekoračné vankúšiky. Ich výroba je nenáročná a vďaka tomu, že si môžete sami vybrať materiál, farbu aj spôsob zapínania, budú presne podľa vašich predstáv.

Obrusy a prestieranie

Dekorácie stola by sa mali meniť spolu s ročným obdobím. Prestieranie by sme mali mať nielen na slávnostné príležitosti a ich výroba vôbec nie je ťažká. Bude vám na ňu stačiť coverlock a bavlnené plátno. Coverlock vytvorí krycí, alebo pokrývací steh, ktorý môžete poznať napríklad zo spodného lemu tričiek. Zaistí Vám tak pevný okraj obrusov alebo prestierania, pri ktorých nebudete musieť riešiť ich páranie.

Vreckáre pre deti

Detská izba býva plný vecí. Samozrejme, úložné priestory nie sú nafukovacie a deti sa s niektorými vecami jednoducho nechcú rozlúčiť? Záchranou pred vecami, ktoré sa váľajú úplne všade, môžu byť vreckáre. Dajú sa uchytiť na veľa miest, napríklad na čelo pri nohách postele, na bok skrine, alebo pri väčšej zručnosti možno našiť vreckár, ktorý bude sedieť na ramienko do skrine. Na našitie samotných vreciek na vreckár, potrebujete šijací stroj, ktorý vytvorí pevný šev, ktorý udrží aj väčšiu váhu. Navyše šijacím strojom môžete vytvoriť na vreckároch aj výšivky, ktoré si vaše deti zamilujú. Ak však vaše deti túžia po dizajnoch ich obľúbených superhrdinov, vyskúšajte rezací ploter. V ponuke nájdete aj plotre, ktoré obsahujú šablóny s detskými motívmi, alebo si môžete spoločne s deťmi navrhnúť úplne originálny dizajn.

Publikované: 31. 08. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek