4 spôsoby využitia záhradného domčeka

Vlastníte rodinný dom a neviete, čo robiť s prebytočným miestom na záhrade? Máme pre vás dobrý tip, ktorý oceníte nielen vy, ale aj vaše ratolesti. Môžete samozrejme obohatiť svoju záhradku o nejaké tie ozdoby, ako sú jazierka, záhony a ďalšie. V prípade, že nevlastníte garáž, záhradný domček predstavuje skvelý spôsob, ako získať viac úložného priestoru treba na vaše náradie, avšak využitie je oveľa viac. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, aké ďalšie možnosti záhradný domček ponúka.

1. Poteší aj najmenších

Pravdepodobne všetci ako malí dobrodruhovia milovali stavanie rôznych bunkrov či úkrytov. Predstavte si nadšené pohľady vašich detí, akonáhle uvidia, že malá pevnosť v podobe záhradného domčeka slúži iba na ich zábavu. Pokiaľ to prostredie dovolí, je možné záhradný domček umiestniť napríklad na strom, čo ratolesti zaručene ocenia. Všeobecne je ale lepšie neexperimentovať a radšej stavbu pevne ukotviť k zemi – na to vám poslúžia kvalitné zemné skrutky.

2. Úložný priestor pre náradie

Ako sme už vyššie spomenuli, pokiaľ práve nevlastníte garáž, tak v tom prípade záhradný domček skvele zaujme rolu úschovne záhradného či pracovného náčinia. Ak zvolíte domček väčších rozmerov, získate tým viac užitočného úložného priestoru, ktorý je možné zaplniť napríklad kosačkou, kolesami alebo dokonca motorkou.

3. Záhradné večierky

Záhradné oslavy sú často náročnejšie ako klasické večierky v domácnosti. Nezabudnite, že kuchyňa aj chladnička sa nachádza ďaleko, a preto môžete záhradný domček využiť aj na uskladnenie pripravených pokrmov, drinkov a ďalšieho občerstvenia pre hostí. Navyše ak vlastníte chladiaci box, bude mať pitie tú správnu teplotu.

4. Prespávačky

Tie najväčšie záhradné domčeky disponujú takou plochou, že často pripomínajú menšie kempové chatky. Priestor vo vnútri je možné využiť aj na prespávanie. Ak domček vybavíte matracmi, razom vytvoríte útulné miestečko na spanie. Treba podotknúť, že chatové domčeky nepresahujú plochu 25 m2, teda nepotrebujete stavebné povolenie.

Publikované: 22. 03. 2022

Kategória: Záhrada

Autor: Barbora Křivánek