Vyberáme kosačku - 5 vecí na ktoré si dajte pozor

vás nebudú obťažovať výfukovými emisiami. Niet pochýb o tom, že dobre udržiavaný svieži zelený trávnik zlepšuje vzhľad vašej nehnuteľnosti. Zabezpečiť, aby bol váš trávnik vo výbornom stave, si vyžaduje použitie správneho vybavenia. Je dôležité, aby ste investovali do správnej kosačky na trávu, aby vaša tvrdá práca stála za to a bola efektívna. Hľadáte nový domáci stroj na úpravu vášho trávnika? Tu je niekoľko faktorov, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere kosačky na trávu.

Veľkosť dvora a terén

Typická kosačka na trávu váži 18 až 45 kíl. Ak je váš dvor veľký, tlačenie 40-kilogramového stroja je to posledné, čo by ste chceli robiť, pretože to bude únavné a za určitý čas stihnete pokosiť len malý úsek. Najlepším typom kosačky pre veľký dvor s nerovným terénom je kosačka s pojazdom alebo samohybný model. S nimi je práca vykonaná v krátkom čase a sú tiež efektívne bez veľkej závislosti od vašej fyzickej námahy. Ak je však váš dvor malý, lepšou voľbou je pre vás tlačná kosačka.

Cena

Všetci chceme ušetriť nejaké peniaze, kedykoľvek je to možné. Investovať do kvalitnej kosačky sa určite oplatí.. Pojazdné kosačky stoja od 200 do 600 €. To je dosť veľký rozdiel, však? No, čím vyššia cena, tým získate viac funkcií a aj lepšiu kvalitu.

Pohodlie

Pri výbere kosačky na trávu treba pamätať aj na to, že ju budete používať dlhú dobu. Preto sa musíte uistiť, že je pre vás pohodlná. Ak si chcete kúpiť jazdeckú kosačku, uistite sa, že si môžete nastaviť jej výšku tak, aby vám vyhovovala. Tiež sa uistite, že sedadlo je dostatočne pevné a pohodlné, aby ste ju mohli ľahko ovládať.

Typ kosačky

Môžete si vybrať z niekoľkých typov kosačiek - motorové, akumulatorové a elektrické kosačky. Ak nemáte veľký trávnik, môže byť pre vás dokonalá kosačka na batérie. Akumulátorové kosačky sú tichšie, vyžadujú menej údržby. Čo je však na nich najlepšie je, že nikdy nebudete musieť štartovať motor. Stačí stlačiť tlačidlo alebo páku a môžete kosiť. Mnohé z týchto kosačiek dokážu pokosiť priemerný dvor na jedno nabitie. Ceny za kosačky poháňané batériou sú podobné cenám ich konkurentov poháňaných benzínom a nájdete tu aj väčšinu rovnakých funkcií.

Na rozdiel od elektrickej kosačky vám akumulátorové kosačky prinášajú voľnosť. Nezakopnete o kábel a sú nezávisle od elektrickej energie. Elektrické kosačky sú zas oveľa tichšie ako kosačky so spaľovacím motorom a tiež

Publikované: 24. 03. 2022 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Záhrada

Autor: Barbora Křivánek