Investičné zlato ochráni vaše peniaze pred stratou hodnoty

Zlato je stále atraktívna komoditou pre široké spektrum investorov. Vďaka jeho dlhodobo sa zvyšujúcou cene pomôže ochrániť aj vaše peniaze pred infláciou. Zlato patrí medzi kovy, ktoré s postupujúcim časom získavajú na hodnote. Ak teda hľadáte investičnú príležitosť, ktorá vám pomôže spoľahlivo ochrániť vaše peniaze, zlato je jasná voľba.

Cena zlata dlhodobo rastie

Na svete nájdete len málo materiálov, ktorých hodnota dlhodobo stúpa. To, ako dlho sa zlato drží na vrchole, je ale úctyhodné. Ako platidlo ho používali už ľudia v staroveku. A prežilo až do dnešných dní. Dnes síce neslúži ako platidlo, ale niektoré štáty ho používajú ako zálohu v prípade krajnej núdze. Celý rad krajín si dlhodobo vydržiava bohaté zlaté rezervy. To všetko vďaka ich stabilite a postupnému rastu ceny. Investíciu do zlata by ste mali zvážiť aj vy. Zvlášť v tejto dobe, kedy sa inflácia opäť môže vyšplhať aj na tri percentá. Ak by tento trend pokračoval, strácali by vaše finančné rezervy veľmi rýchlo na hodnote. Behom pár rokov by sa teda mohlo stať, že by ste si za váš našetrené obnos skoro nič nekúpili. Ak peniaze uložíte do zlata, nič také sa vám nestane.

Zlaté tehličky sú vhodnou investíciou

Ako sme písali už vyššie, cena zlata dlhodobo rastie. Cenovka navyše tento rok prekonala historické maximum a vyšplhala sa na viac ako dvetisíc dolárov. To už je dobrý dôvod na to, prečo do tohto nerastu investovať. A nemusíte uvoľňovať ani veľmi peňazí. Zlaté mince kúpite za pomerne zaujímavú cenu, pričom ich hodnota postupom času taktiež rastie. Narozdiel od zlatých tehličiek je ale ich cena závislá na zberateľské hodnote daného výrobky. Zlaté tehličky so slovenským pôvodom ale nezoženiete. Mincovňa Kremnica investičné zlato v podobe zlatých zliatkov nevyrába. Nekúpite ho ani v Národnej banke Slovenska (NBS). Jediným spôsobom, ako sa k nemu dostať, je objednávka u zavedených predajcov. Jedným z nich je eshop www.slovenske-mince.sk. Na internetových stránkach, prípadne na Dunajskej ulici 68, si môžete zaobstarať investičné zlato priamo z produkcie švajčiarskych rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P.

Publikované: 19. 11. 2020 / Aktualizované: 07. 06. 2023

Kategória: Financie

Autor: Barbora Křivánek