Aké zdravotné problémy pomáha zmierniť čierny čaj?

Si chorý? Hlavne pi veľké množstvo čaju! Odporúčaná rada, ktorú počúvame v čase choroby zo všetkých strán. Nie vždy sa nám ale odporúča piť čaj už predtým, než ochorieme. A to by nám tak pomohlo! Napríklad čierny čaj je vynikajúcou prevenciou mnohých zdravotných chorôb, ktoré ani nemusia byť sprevádzané tradičným prechladnutím. Od čoho konkrétne čierny čaj uľavuje a akým zdravotným problémom dokáže predchádzať?

Čierny čaj nie je zelený

Úvodom stojí za pripomenutie to, že čierny čaj nerovná so zelenému čaju. Hovoríme o dvoch rôznych nápojoch, aj keď mierou kofeínu sa môžu veľmi podobať. Milujú ho predovšetkým v Anglicku, kde sa dokonca pije s mliekom o piatej, ale vďaka svojim pozitívnym zdravotným benefitom si našiel cestu do nejednej českej domácnosti. Poďme si teda povedať, na čo konkrétne pôsobí a čomu konkrétne môže predchádzať. Tip na nákup: Široké spektrum kvalitných čajov zoženiete v eshope Manutea. Pokiaľ vás zaujíma, ako sa v ňom nakupuje, nesmie vám uniknúť táto Manutea recenzia. Autor Radek z Ecoblogu má s Manutea skúsenosť a neváhal sa o ne podeliť do posledného detailu.

Prvá pomoc pri vysokom krvnom tlaku

Už ste niekedy počuli o rizikách, ktoré so sebou nesie vysoký krvný tlak? Môže byť zdrojom kardiovaskulárnych ochorení alebo mozgových príhod čiže tých najvážnejších scenárov, aké nás životom môžu sprevádzať. Vďaka čiernemu čaju však značne regulujete vysoký krvný tlak a dostanete ho do prijateľnej hladiny, v ktorej si ho stačí iba udržať. Tento pozitívny vplyv na zdravie bol dokonca preukázaný vedecky. V minulosti existovala skúšobná skupina ľudí, ktorá denne pila zhruba tri šálky čierneho čaju.

Proti zápalom v ústach

Keď by vám niekto položil otázku, kde sa nachádza najviac baktérií, čo by ste odpovedali? Väčšina ľudí povie, že na rukách, preto si ich tiež umýva, ale v skutočnosti sa najviac škodlivín nachádza v našich ústach. Aj preto tu vznikajú najrôznejšie zápaly, tvoria sa tu povlak a kazy. Pomocou čierneho čaju môžete ústa v istom slova zmysle dezinfikovať. Čierny čaj totiž obsahuje množstvo látok, ktoré prospievajú ústam. Vplyvom nich sa odstraňujú zápaly, plaky aj vytvorené baktérie.

Publikované: 07. 10. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek