Objavte krásy rozprávkového mesta Bojnice

Máte chuť navštíviť rozprávkové mesto? Bojnice sú historické mesto na strednom Slovensku. Od susednej a oveľa väčšej Prievidze ich oddeľuje rieka Nitra. Mesto je známe tým, že má najnavštevovanejšie zámky na Slovensku, nachádza sa tu najstaršia zoologická záhrada v krajine a je to aj jedno z najstarších kúpeľných miest.

Zámok Bojnice

Zámok je jednou z prvých vecí, ktoré ako návštevníci uvidíte a pravdepodobne aj jedinou pamiatkou, ktorá vám zostane v pamäti. Tento stredoveký hrad má svoj pôvod v 12. storočí. Vstup do hradu je možný len so sprievodcom za cenu 8 eur na osobu. Hrad je známy svojimi podujatiami a festivalmi. Známy je Medzinárodný festival duchov a strašidiel.

Zrelaxujte v kúpeľoch

Pre tých, ktorí si chcú pri návšteve Bojníc oddýchnuť, je tu aj možnosť navštíviť termálne kúpalisko. Termálne vody sa využívali už v stredoveku. Kúpele Bojnice ponúkajú rôzne druhy lebečných, ozdravných a relaxačných pobytov. Môžete si vybrať ubytovanie v Bojniciach priamo v kúpeľoch alebo v neďalekých penziónoch. Nájdete tu aj rodinné domy, ktoré fungujú ako penzióny a môžete sa ubytovať v ich apartmánoch. Pre tých, ktorí si chcú pri návšteve Bojníc oddýchnuť, je tu aj možnosť navštíviť termálne kúpalisko. Termálne vody využívali už v stredoveku šľachtické rodiny Thurzovcov a Pálffyovcov.

Ak hľadáte súkromie a spojenie s prírodou alebo potrebujete ubytovať viac ľudí, či sa jedná už o firemný večierok alebo rodinné stretnutie, ideálne pre vás budú chaty Bojnice. Ceny závisia od výberu samotnej chaty, ale priemerná cena za noc pre 1-11 osôb sa pohybuje okolo 150 €.

Ak už budete v Bojniciach, určite sa zastavte do zoologickej záhrady. Vedeli ste, že zoologická záhrada Bojnice je najstaršou a najnavštevovanejšou zoologickou záhradou v krajine? Za spomenutie určite stojí aj Čajka v oblakoch. Je to vyhliadková veža, ktorá svoj názov dostala preto, lebo tvarom pripomína lietajúcu čajku. Veľkým lákadlom pre malých aj dospelých je tobogán, ktorý je súčasťou čajky a môžete sa ním dostať späť na zem.

Publikované: 11. 03. 2022

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek