Buďte s vaším domom trendy aj v roku 2020

Štýl, farba, typ. To všetko riešite u auta, oblečenia či vybavenia domácnosti. Čo takto otočiť svoju pozornosť smerom ku garážovým bránam? Práve tie tvoria veľkú časť vášho domu, a tak je dobré zamerať sa na ich dizajn. Viete ale, aký štýl je v súčasnej dobe funkčný a zároveň moderný? Máme pre vás niekoľko tipov. Garážové brány majú svoju životnosť a po čase je nevyhnutné ich renovovať alebo kompletne vymeniť. Pokiaľ sa vás týka tá druhá varianta, potom by ste mali svoj výber dobre zvážiť. V prípade prvej možnosti existuje niekoľko spôsobov, ako docieliť nového vzhľadu vašich brán. Oškrabať starý lak, natrieť novou farbou, dorobiť ozdobné prvky. To všetko a viac budete pravdepodobne robiť tak, aby brány vyzerali elegantne a zároveň štýlovo. Poďme sa teda pozrieť, ako by to malo byť v roku 2020.

Nebojte sa byť nároční

Výraznejšie farby sú stredobodom pozornosti už nejaký ten piatok a podobný trend môžeme zaznamenať aj u garážových brán. Doby, kedy si predajcovia vystačili s čiernou a hnedou, sú dávno preč. Náročný zákazník chce mať na výber. Napríklad spoločnosť LOMAX ponúka až 2500 farebných odtieňov a ak chcete niečo nevšedné, môžete siahnuť aj po železo-sľudových farbách s hrubou štruktúrou, ktoré nikto v susedstve len tak neprehliadne.

Okná a vchodové dvere ako dizajnové prvky

Ak vám príde samotná voľba farieb nedostatočným ozvláštnením vašich garážových brán, môžete zvoliť výraznejšie prvky. Priehľadnú hliníkovú sekciu alebo kazetové okno nájdete v katalógoch napríklad pri posuvných, sekčných alebo dvojkrídlových bránach. Vďaka týmto prvkom budú brány vyzerať nielen moderne, ale zároveň dostanete do inak tmavej miestnosti aj trochu prirodzeného svetla. A vôbec nemusíte zostať u obyčajného skla, na výber už v súčasnej dobe máte z niekoľkých dizajnových typov presklenia. Medzi jeden z aktuálnych trendov patrí tiež to, že k svojej bráne doladíte aj vzhľad vchodových dvier. Z materiálov sú veľmi obľúbené hliníkové vchodové dvere a pokiaľ na ne umiestnite rovnaké sklo alebo nerezové ozdobné prvky ako na garážové brány, určite zahviezdite. Dom potom bude pôsobiť komplexným a prepracovaným dojmom. Vybrať si môžete z už pripravených vzorov alebo si navrhnúť vzor vlastný.

Publikované: 29. 01. 2020

Kategória: Praktické tipy

Autor: Barbora Křivánek